Historie

Bylo nebylo, zrodily se Kytary.cz

Kytary.cz tvoří tým lidí, kteří milují hudbu.

Všichni naši kolegové se společně starají o to, aby pomáhali lidem prožívat radost z hudby, což je naše hlavní krédo. Značka Kytary.cz je parťákem a kapelním spoluhráčem českých hudebníků už od roku 2000.

Od našeho vzniku jsme se z malého obchůdku rozrostli na společnost, která operuje s desetitisíci hudebních nástrojů a s profesionální zvukovou i DJ technikou. V Praze jsme vybudovali rozsáhlé logistické centrum, odkud putují nástroje nejen do celé ČR, ale stále více i do zahraničí.

Milujeme hudbu, což z nás dělá dobře naladěný tým. A dobře naladění lidé se skvělými nápady jsou ti, koho hledáme. Protože šířit správný hudební „vibe“, to není jen práce. To je poslání :-).

2000
Baskytarista Honza Pils registruje doménu Kytary.cz a pokládá základní kámen společnosti. Zatím posílá nástroje ze svého bytu. Později vybuduje firmu, která bude udávat směr na celém trhu s hudebními nástroji.

2002
Dva roky na to otevíráme první prodejnu v ulici Dačického v Praze. Vešli jsme se do rozlohy pouhých 16 m².

2002
Tentýž rok vstupuje do projektu Vláďa Myslík a obohacuje ho o moderní technologické postupy. Krom spolupráce vzniká i přátelství, které předurčí vybudování velmi silného týmu.

2004
Kytary.cz potvrzují vedoucí pozici na trhu. Tým pak rozšiřuje Tomáš Novák, který se dodnes z velké části podílí na bezproblémovém chodu celé firmy.

2006
V roce 2006 se otevírá Děkanka – kamenná prodejna v ulici Děkanská vinice na Praze 4, která si mezi českými hudebníky vybuduje nezastupitelné místo.

2008
Přichází zlomový okamžik. Firma neustále roste a touto dobou už potřebuje vybudovat velké logistické centrum. Takové centrum vzniká v pražských Modřanech.

2009
Z původního logistického centra vzniká rozsáhlý komplex, kam se krom nástrojů stěhují i veškeré administrativní provozy firmy. Stovky metrů kancelářských prostor a tisíce metrů skladových prostor nasvědčují tomu, že v Modřanech vzniká něco jedinečného.

2011
Otevírá se pobočka v Brně! I moravská metropole potřebuje rozsáhlou a moderní prodejnu hudebních nástrojů. Kytary.cz tuto poptávku rádi naplňují.

2012
Předchozí rok překročil obrat firmy 200 miliónů korun. Kytary.cz už zastupují desítky známých značek a udržují si pozici lídra na trhu s hudebními nástroji.

2013
Kytary.cz se stávají respektovanou firmou, což potvrzuje i ocenění Shop Roku 2013. Toto ocenění získáváme od tohoto momentu pravidelně každý rok.

2014
V tomto roce také dojde k zásadní modernizaci prodejny v Modřanech a vzniká nový koncept prodeje hudebních nástrojů. Zákazníci mohou vybírat a zkoušet nástroje přímo z centrálního skladu, čímž se možnosti výběru ještě rozšíří.

2015
Kytary.cz slaví patnáct let a při této příležitosti chystají koncert českých i zahraničních kytarových velikánů, kde své narozeniny hodlají řádně oslavit. A jedou dál.

2016
Kytary.cz postupně vstupují na polský, maďarský a rumunský trh a tím je položen základ pro robustní zahraniční expanzi e-shopu. Tým se rozšiřuje o rodilé mluvčí. Cílem je nabídnout stejnou kvalitu služeb jako České republice, a to se daří. Již v roce 2018 tvoří prodej v zahraničí více než 15 procent obratu.

2017
Na prodejně v Brně vzniká showroom pro značku Furch Guitars, který bude v dalších letech sloužit jako vzor pro další modernizaci našich kamenných prodejen.

2018
V roce 2018 jsme se odhodlali k zásadnímu rozhodnutí, a to vybudovat nejluxusnější a největší prodejnu hudebních nástrojů v České republice. Tu dnes najdete v ulici Mezi Vodami 23 v pražských Modřanech. Zároveň jsme na základě otevření nejluxusnější prodejny zavřeli prodejnu na Děkance. Zároveň jsme expandovali již do 9 států EU, kde se aktivně podílíme na prodeji hudebních nástrojů a příslušenství.

2019
V tomto roce se plně projevuje dlouhodobá práce na šíři sortimentu, který Kytary.cz nabízí. Skladem je téměř 20 000 položek, což je více než dvojnásobný výběr oproti roku 2016. Zároveň rozšiřujeme kytarovou dílnu a servis a získáváme autorizaci od výrobců jako jsou Yamaha či Fender.

20XX
Kytary.cz mají 20. narozeniny! Dřív než stihneme pomýšlet na oslavy, přichází jako blesk z čínského nebe zatím největší výzva v podobě celosvětové pandemie. Navzdory všem obavám se snažíme zachovat chladnou hlavu a děláme maximum pro to, abychom se nové situaci přizpůsobili co nejrychleji a zvládli ji co možná nejlépe. A výsledek? Naši zákazníci oceňují odstartování nových služeb, posílení zákaznické podpory a bleskurychlou transformaci firmy a potvrzují to i svými objednávkami. Dokonce v době celosvětové ekonomické stagnace musíme hledat nové kolegy, kteří nám pomáhají zaplnit nově vzniklé pozice! Celá situace nás paradoxně posiluje a my netrpělivě vyhlížíme dne, kdy s našimi kolegy, zákazníky a kamarády hudebníky budeme moci řádně oslavit naše 20. narozeniny.

Budeme jim totiž chtít všem poděkovat za úžasnou podporu a zájem o hudbu i v těch nejtěžších časech.